Portugal stelt LEVs gelijk aan een fiets met een max snelheid van 25 KM/u

Joaquim liet ons vanuit Portugal weten dat je nu ook daar LEVs legaal kan gebruiken. Tot een maximale snelheid van 25 KM/u zijn LEVs gelijkgesteld aan een fiets en er is geen helmplicht. 

Alles wat harder gaat dan 25 KM/u is gelijkgesteld aan een bromfiets met helmplicht, verzekering en een verzekeringsplaatje. 

Vorig jaar was Joaquim als expat in Amsterdam en toen nam de Amsterdamse politie zij elektrische skateboard in beslag. 

Als Nederlander ben je in Portugal niet verzekerd als je met een e-step, Onewheel, EUC of ESK8 gaat rondrijden. Dat komt omdat verzekeraars hier nog niks hebben geregeld. We hebben dit ook bij het Verbond van Verzekeraars aangegeven en dat is deze maand al weer 1 jaar geleden.

spot_img

Gerelateerd

Grachtengordel probleem met fatbikes is nu landelijk

In Amsterdam en Haarlem zijn er veel problemen met...

Gaan jullie nog stemmen?

Elektrische voertuigen worden in verkiezingsprogramma’s benoemd maar dan vooral...

Legale e-step krijgt kenteken

De ministerraad heeft vandaag ingestemd met de invoering van...

Eerste Kamer wil LEVs niet gelijkstellen aan een e-bike

De Eerste Kamer stemde vandaag tegen de BBB motie...

Begrensde fatbike tot 25 KM/u nog steeds verboden

Inmiddels zien we steeds minder fatbikes op de weg...